Puuküttega kaminad kui meeleolu loojad

Elav tuli elutoas loob ürgse, aastatuhandeid valitsenud meeleolu, mis ulatub inimpõlvede algusaegadeni.

Ainuüksi mõte naturaalsest sooja eraldumist praksuvast helkkollasest leegist lööb hetkega puhtaks nii meeled kui annab ideid uuteks väljakutseteks. Lisaks puhastab reaalselt põlev kamin toa ja täidab selle uue värske õhuga.

Eriti meie geograafilist asukohta arvestades jäävad kaminad meie eluruumide tulepesadeks.Pottsepa klassikaliste kaminate ehitus

Pottsepa ehitatud klassikalised kaminad on suure avatud koldega ja soojasalvestust ei toimu või toimub osaliselt, soojalõõriga kaminad. Põhiliselt levib sellistel ehitatud kaminatel soojus tuppa koldest põlemise kiirguse teel. Olgugi tema soojuslik kasutegur madal, on klassikaline kamin väärtuslikuim meeleolu looja ja toaõhu puhastaja.

Kasutusala on väga lai, isegi keskküttega eramutes ja korterites. Laialdaselt tuntud ka mujal Euroopas ja Ameerikas.


Õhk-kütte kaminad, hübriidahjud, hübriidkaminad

Õhk-kütte kaminad ehk metallsüdamikega kaminad on tuntud oma kõrge soojusvõimsuse poolest. Kasutatakse eramutes korterites, suurema pinna kütmiseks. Võrreldes ahjuga on eeliseks kiirem soojaandmine, praktiliselt koheselt pärast tule süütamist ja mitu korda suurem hetkevõimsus, seda mitte segi ajada kogu soojusvõimsusega näiteks ööpäevas. Laialdasem materjalide ja disaini valik. Miinuseks vähene või täielikult soojussalvestus võime puudumine. Südamiku kõrge temperatruuri tõttu on võimalik ka toa õhu kõrvetamine. Ahjumees pakub küll südamikule lisatavaid salvestavaid mooduleid, kuid efektse salvestava konvektsioonahju (hübriidahju) aluseks on siiski spetsiaalne ahjusüdamik ja viimasele sobiv salvesti.

Selline hübriid jagab õhkkütte ja salvestuva soojuse enam vähem võrdselt pooleks. Sooja hakkab ta andma koheselt pärast tule süütamist ning salvesti kütab pärast tule kustumist. Antud seade ei tööta sarnaselt õhkkütte-kaminatele vaegpõlemise režiimil. Puu põleb puhtalt, kõrge temperatuuriga ning puudub pigitamise, korstnapõlengu oht.

Hübriidkamina puhul, kus kaminasüdamikule on järele paigaldatud salvesti, tuleb juba konkreetse kaminasüdamiku parameetreid hoolikalt järgida ja arvesse võtta. Seetõttu head hübriidkamina komplekti üheselt välja tuua ei ole võimalik.

Kasutatavate materjalide ja viimistlusvõimaluste kohta saab lugeda Käsitöö kütteseadmed, alt.