Korstnate ehitus

Ettevõtte pakub põhiliselt kohapeal müüritavaid Wienerberger telliskorstnaid kui Schiedel moodulkorstnaid koos tellijale sobiva pinnaviimistlusega.

Olenevalt vajadusest on aga Ahjumehel esindatud kogu Eesti laiatarbe tellise- ja korstnasortiment.Telliskorstnate ehitus

Telliskorstnad ehk müüritud korstnad on selleks ette nähtud, suitsugaasidele vastu pidavatest, välitingimustes ka ilmastikukindlatest tellistest laotud korstnad.
Korstnapitsid laotakse ainult ilmastikukindlatest tellistest. Kui tellistel puudub happekindlus, tuleb suitsugaasid nendest eraldada.
Kindlasti peaks olema tellistest kortnapits täiendavalt ülaosast ilmastikukindla kattega kaetud. Soovituslik on ka korstnamüts sadevee kaitseks.
NB. Ahjumehe teenuse maht tekib kokkuleppel kliendiga ja ei pea olema alati kütteseadme või selle osa lõpuni ehitamine. Sellisel juhul küll garantii, hilisemal ekspluatatsioonil tekkivate võimalike puuduste kohta, ei kehti. Seetõttu soovitan kindlasti üksteisega seotud teenused tellida ühest kohast.
Telliskorstnate ehitusel saab tagada nende tuleohutust viies nad vastavusse EVS 812-3 standardiga. Soovituslik standard on lihtsaim viis nii korstnate kui ka tahkekütteseadmete seaduslikuks projekteerimiseks ja ehitamiseks


Metall-korstnad Schiedelilt

Schiedel ICS on kolmekihiline moodulkorsten, mille topeltsein tagab kõigi ohutusnõuete täitmise. ICS on kombinatsioon lihtsast paigaldusest, kõrgest kvaliteedist ja kenast välimusest ning seda võib kasutada nii hoonete sees kui ka väljas.
Erineva läbimõõduga korstnavariandid vahemikus 80 – 1200 mm tagavad selle lahenduse sobivuse väga erinevatesse hoonetesse.
Seda saab paigaldada nii uutesse kui renoveeritavatesse eramutesse, rida- ja korruselamutesse ning tööstushoonetesse ja ärimajadesse.
ICS juhib mistahes kütteseadmest eralduva suitsu hoonest välja, sobides nii üle- kui ka alarõhu korral.

Miks Ahjumees eelistab Schiedeli korstnaid:

*Nad on kvaliteetsed ja vastupidavad
*Tuleohutud
*Laia kasutusalaga
*Väga hea välimusega

Vaata lisaks: Schiedel ICS


Plokk-korstnad Schiedelilt

Pika elueaga keraamiline korsten Rondo Plus

Rondo Plus on klassikaline 3-kihiline keraamilise sisetoruga moodulkorsten. Korsten sobib kõikide standardsetele kütteseadmetele, mille suitsugaaside temperatuur ei ületa 600 °C – ahjudele, pliitidele, kaminatele, keskküttekateldele jne.
Tegemist on tule- ja happekindla terviklahendusega, mille suitsulõõr on valmistatud 100% happekindlast keraamikast, põletatud 1200 °C juures.
Välisplokk on valmistatud kergkruusast ja on armeeritav. Soojusisolatsiooniks on anorgaanilise sideainega kivivill.

Lihtsasti paigaldatav moodulkorsten Isokern

Isokern on Islandi laavakivist valmistatud moodulkorsten, millel on väga hea isolatsioonivõime. Tänu sellele soojeneb suitsulõõri sisepind lühikese ajaga, mis tagab kiiresti hea tõmbe.
Isokern on tuleohutu, vastupidav ja pika eluaega korsten, mis sobib kõigile puiduga köetavatele kütteseadmetele nagu näiteks ahjudele, pliitidele, kaminatele, saunakeristele. Kütteseadme võimsus ei tohiks ületada 60 kW ja kütmisel eralduva suitsugaaside väljundtemperatuur peaks olema vahemikus 150 – 600 °C.

Vaata lisaks: Schiedel plokk-korstnad
Teadmiseks korstna soovijatele:

• Massiivne, tellistest laotud korsten töötab tõhusa soojasalvestina kõrge väljundgaaside temperatuuriga kütteseadmele. Soemüürita saunakerised, pliidid, mida köetakse kauem kui 1,5 tundi, normaalpõlemisega soemüürita metallkaminad, kaminahjud kaminafunktsioonil, lahtise koldega kaminad jne. Soovitavalt võiks ruumi, lae alla korstnalõõri, paigaldada korstnasiibri.

• Kivikorstnale ei sobi vaegpõlemisel toimivad ning kõrge kasuteguriga, loe kaasaegsed, kvaliteet kütteseadmed, mille väljundtemperatuur on alla 200 kraadi C ja näiteks gaasikatlad.

• Tööstuslikult valmistatud küttekolletele annab tootja tehnilised nõuded kasutatavatele korstendele ja vastupidi. Kui kivikorstnasse soovitakse ühendada näiteks vaegpõlemisega õhkküttekaminat (koldetäis puid põleb 3-8 tundi), siis on soovitav paigaldada telliskorstna lõõri metallhülss või kasutada metall või keraamilise sisuga moodulkorstent, mille tehnilised näitajad sobivad antud koldega.

• Moodulkorstna eeliseks on vastupidavus madala temperatuuriga, ka happelisele suitsule. Olematu soojasalvestus kõrge kasuteguriga kütteseadmetele, väldib suitsugaaside jahtumist nn kastemomendini. Samuti ei vaja moodulkorsten eraldi vundamenti. Kiire paigaldus.